Dražby nemovitostí v exekuci

Hledáte investici do domu, vily, bytu, pozemku anebo jiné nemovitosti? Využijte možnosti koupit exekuované nemovitosti v dražbě.

  • Dražby bytů
  • Dražby domů
  • Dražby pozemků

Dražby nemovitostí v exekuci online naleznete v katalogu exekutorů na portálu Exekuce Dražby Nemovitostí!

 

Dražba nemovitosti je veřejná, pro konkrétní splnění podmínek čtěte Dražební vyhlášku na vývěsní desce konkrétního exekutora, který pořádá dražbu nemovitosti.

 

Exekuce registr nemovitostí

 

Získejte při dražbě maximum - čtěte naše tipy jak dražit nemovitosti.

Je možné na koupi nemovitosti v exekuci využít hypotéku?

Mnoho lidí se ptá zda-li je možné na koupi nemovitosti v exekuci využít hypotéku? Krátká odpověď zní ANO. Má však svá ale. Důležité je totiž načasování. Nejdůležitější fakta o úvěrech na dražbu nemovitosti si shrneme v tomto článku.

Důležité je načasování

Nemovitost je možné hradit i z prostředků poskytnutých bankou a nemovitostí zakoupenou v dražbě ručit např. při hypotečním úvěru stejně tak jako jinak nabytou nemovitostí. Důležité je však načasování dispozice s těmito prostředky v bance. Lhůta pro doplacení nejvyššího podání v dražbě totiž bývá velmi krátká. Obvykle 7 - 30 dní. I přesto tato situace není neřešitelná. V bance je možné úvěr připravit tak, aby krytí bylo v okamžiku dražby již přislíbeno bankou a okamžitě k dispozici pro vyplacení. O dražbě se však musíte dozvědět dostatečně dopředu, aby bylo možné zajistit nutné podklady pro banku - tzn. výpisy z katastru nemovitostí a odhady ceny nemovitosti. Banka bude pravděpodobně za přislíbení úvěru požadovat určitý poplatek a tak nesete jisté riziko pokud dražbu nevyhrajete.

Hotovost je král

Vítěznou dražbu je tedy možné platit i z hypotečního úvěru, bez hotovosti se však ve vašem plánu pořídit nemovitost v exekuční dražbě na dluh neobejdete. Důvodem je tzv. jistota, je to částka splatná předem ještě před započetím dražby na účet exekutora. Používá se jako záloha a případně na krytí zmařené dražby. U vítěze je použita na uhrazení části vydražené nemovitosti, ostatním dražitelům se vrací. Výše jistoty se liší dražba od dražby a závisí na rozhodnutí exekutora. Čtěte proto pozorně Dražební vyhlášky. Obvykle se pohybuje kolem 30 - 50% nejnižšího podání (neboli vyvolávací ceny nemovitosti).

Vložit příspěvek

*e-mail se nikde v katalogu nezobrazuje

Aktuality

Snížení odměn exekutorům

Ministr spravedlnosti Jiří Pospíšil rozhodl o snížení odměn (poplatků) exekutorům a advokátům od 1. března 2012. Exekutory vybírané částky se tak sníží o 30 – 70%.

Více ...

Je možné na koupi nemovitosti v exekuci využít hypotéku?

Mnoho lidí se ptá zda-li je možné na koupi nemovitosti v exekuci využít hypotéku? Krátká odpověď zní ANO. Má však svá ale. Důležité je totiž načasování. Nejdůležitější fakta o úvěrech na dražbu nemovitosti si shrneme v tomto článku.

Více ...

Jak nakupovat nemovitosti v exekuci v dražbě

obrazek V posledních letech stoupl počet zabavených nemovitostí a nucených dražeb v Čechách na několikanásobek dřívějšího počtu. V roce 2010 se uskutečnilo 785 nedobrovolných dražeb, přitom o rok dříve – v roce 2009 se konalo jen 150 nucených aukcí. Nabízí se tak příležitost pro trpělivé investory i zájemce o koupi nemovitosti za opravdu tržní cenu v aukci. Uvádí se, že finální částka se pohybuje v rozmezí od 70-80% ceny na realitním trhu. Přesto této možnosti využilo zatím jen několik málo procent kupujících. Více ...

Doména na prodejKontaktujte nás ohledně prodeje!

Exkluzivní a navštěvovaná doména na míru pro Vaše podnikání.